FAST-mtDNA® SEQUENCING KIT: Yeni Nesil Dizi Analizi İle Mitokondriyal DNA Mutasyonlarını Saptama Kit

Mitokondriyal DNA, genomik DNA’dan ayrı olarak araştırılması gereken sirküler bir DNA türüdür. Hem neden olduğu hastalıkların kompleks yapısı, hem kalıtım şeklinin farklılığı hem de mitokondriyal DNA’nın uzunluğu nedeniyle mitokondriyal DNA’nın moleküler genetik analizi zorlu bir süreçtir. 

FAST-mtDNA® SEQUENCING KIT, mitokondriyal DNA üzerindeki mutasyonlarının saptanmasına olanak sağlayan NGS temelli bir kittir. Kitin basit dizaynı sayesinde hem hızlı hem de kolay bir şekilde ve tek seferde mtDNA’nın tamamının analizine izin veren bir kittir.

KULLANIM ALANLARI

Mitokondriyal hastalıklar genetik hastalıkların özel bir bölümünü oluştururlar. Hücrenin enerji metabolizmasındaki en önemli organel olan mitokondrilerin içinde yer alan bu özel DNA’daki mutasyonlar, Leber'in Herediter Optik Atrofisi (LHON), Kearn Sayre Sendromu (KSS), Leigh Sendromu, NARP Sendromu, MELAS ve MERRF gibi mitokondriyal hastalıklara neden olmaktadır. FAST-mtDNA® SEQUENCING KIT bu hastalıkların tanısının hızlı ve güvenilir bir biçimde konulmasını sağlamaktadır.

Katalog Numarası Test Sayısı
M-MT-01 25 Reaksiyon
M-MT-02 50 Reaksiyon

TEKNİK ÖZELLİKLER

Test sayısı 25 ve 50 reaksiyon
Sevkiyat Koşulları Kuru buz ve soğuk zincir ile
Ana Materyal DNA
Saklama -20°C
Sekans Tipi NGS
Kit İçeriği FAST-mtDNA PCR Mix 
FAST-mtDNA Primer Mix I 
FAST-mtDNA Primer Mix II 
FAST-mtDNA Primer Mix III 
FAST-mtDNA Primer Mix IV 
FAST-mtDNA Primer Mix V